K zamyšlení

K zamyšlení

Na přemýšlení i k inspiraci.

Farmaření v souladu s přírodou - Přirozené zemědělství

Farmaření v souladu s přírodou - Přirozené zemědělství   Krátký portrét Masanobu Fukuoky (1913-2008), který byl japonským farmářem, průkopníkem přirozeného zemědělství a metody „nic-nedělání“, kdy je pozornost věnována nikoli tomu, co je třeba ještě udělat, ale tomu, co je možné ještě vypustit a nedělat.

Zhlédnout ...

Jak funguje vláda

Jak funguje vláda   Uvidíte v jaké absurditě žijeme. Proč volit? Proč tento Systém podporovat? Proč vkládat svou Moc pár lidem? To není demokracie. To je oligarchie (moc má v rukou pouze hrstka vyvolených). Jestli chcete vidět co je to demokracie, podívejte se na instituci kde demokracii opravdu provozují a to je demokratická škola Summerhill.

Zhlédnout ...

Jak může člověk zradit člověka?

Jak může člověk zradit člověka   Pro co může člověk zradit člověka?

Zhlédnout ...

Jak to chodí v životě

Jak to chodí v životě   Zhlédnout ...

Jak "vychovávat" děti bez ovládání

Naomi Aldort - Vychováváme děti a rosteme s nimi   Naomi Aldort, americká terapeutka a rodinná poradkyně představuje ucelený koncept výchovy, kde nedominuje ani rodič ani dítě a namísto mentorování, ovládání a manipulace je s dítětem zacházeno s úctou a respektem. Nejen teoreticky, ale i na mnoha příkladech z praxe zjistíme, že svým dětem můžeme důvěřovat a bezpodmínečně je milovat. Pouze se musíme zbavit starých naučených a nefunkčních vzorců chování.

Číst více ...

Jsou lidé opravdu masožravci?

Jsou lidé opravdu masožravci?   Logické prozkoumání fyzických vlastností člověka.

Zhlédnout ...

Kvantová fyzika

Kvantová fyzika   Kvantová fyzika je soustavou fyzikálních teorií, která souběžně s teorií relativity ve 20. století předefinovala do té doby platné základy klasické fyziky. Zatímco teorie relativity vysvětluje především kosmologické otázky týkajících se velkých celků, kvantová fyzika se primárně týká nejmenších, tzv. elementárních částic. Obě teorie, které se experimentálně potvrdily, se však nedaří sloučit do jednoho funkčního celku, tzv. teorie všeho.

Kvantová fyzika vychází z toho, že určité měřitelné veličiny se nemění spojitě (plynule), ale v násobcích určitého minimálního množství zvaného kvantum, které je dané Planckovou konstantou. K dalším základním principům patří to, že částice lze současně popsat i jako vlny (dualita částice a vlnění), nelze současně změřit jejich polohu a hybnost (princip neurčitosti) nebo že pozorování má vliv na pozorovaný systém. Obvykle v rámci kvantové teorie rozlišujeme kvantovou mechaniku a kvantovou teorii pole.

Zhlédnout a číst více ...

Masaru Emoto - Experiment s rýží a květinami

Masaru Emoto - Experiment s rýží   Experiment, co naše myšlenky a chování dokáží.

Podívat se a číst více ...

Moudrost amerických indiánů

Moudrost amerických indiánů   Inspirativní promluva Floyda "Rudé vrány" Westermana z kmene Siouxů a Orena Lyonse z kmene Irokézů. 

Zhlédnout ...

Myšlenka a voda

Myšlenka a voda   Jak naše myšlenky a chování tvoří svět. 

Podívat se ...

Naše chování a myšlení viditelné na krystalech vody

Jak působíme na vodu   Vyfotografované krystaly vody pod mikroskopem poté co byla voda vystavena různému prostředí nebo na ní bylo působeno člověkem se svými myšlenkami či emocemi. 

Zhlédnout ...

Návrhy jak "překonat" ego

7 kroků k překonání ega   Sedm návrhů, které vám pomohou překonat hluboce zakořeněné představy o vlastní důležitosti. Všechny jsou navrženy tak, aby vám pomohli zabránit falešnému ztotožnění se s domýšlivým egem. 

Přečíst si ...

Nelpění

Nelpění   Nelpění zbavuje strachu. Hledáme-li původ lidské slabosti a utrpení, shledáme, že pramení z připoutanosti na milovanou věc či osobu.

Číst více ...

Nožičky

Nožičky   Nejzdravější obuv je žádná obuv. Noha není dělaná na to, aby chodila v "krabičce", noha je dělaná na chůzi na boso. Boty neboli svěráky nám jen nohy a tím i celé tělo ničí. A navíc boty ruší spojení mezi tebou a zemí.

Když chodíme bosy, terén nám přirozeně masíruje chodidla a tím tělo zevnitř a když si do nohy něco zapíchneme, tak prostě jen ten bod potřebujeme více "promasírovat". Podle mého názoru je lepší chodit bosky než chodit na reflexní masáže nohou.

Zhlédnout besedu...

O očkování

O očkování   Mark Blaxill, víceprezident neziskové organizace Safe Mind řekl, že poškození způsobené vakcínami je masivní. Je horší než azbest, horší než tabák, horší než cokoliv, co jsme kdy viděli.

Penězi nejbohatší člověk tohoto světa Bill Gates otevřeně přiznal, že vakcíny (očkování) a současná zdravotní péče mají za cíl depopulaci planety. Řekl to na únorovém setkání v roce 2010 elitní organizace TED. 

Víte, že lékařská péče je po rakovině a srdečních chorobách třetí nejčastější příčina úmrtí?

Zhlédnout ...

Prostředí, ve kterém žijeme / Vezměte život zpět do svých rukou

Prostředí, ve kterém žijeme   Lehká, ale přesto přesná "pravda" o životě člověka na této planetě. 

Zhlédnout ...

Rostlinky

O rostlinkách jinak   Ukázka toho v čem žijem.

Zhlédnout ...

Svobodné vzdělávání, lesní školky, unschooling a rozvíjející způsoby výchovy

Svobodné vzdělávání, lesní školky, unschooling a rozvíjející způsoby výchovy   Má-li nás škola připravovat na život, proč se tomu vůbec nepodobá? Školství je formování otroka kapitalismu, než vzdělávání a rozvoj osobnosti. Fajn informace o jiných formách vzdělávání. O dnešním systému vnucování dětem naše představy a nerozvíjení jejich individuality. Děti NEJSOU vlastnictvím rodičů ani učitelů.

Hosté Jaroslava Duška jsou Verunka Vieweghová, Anička Třešňáková, Zdenička Staňková, Hyneček Jína, Gábinka Čečo a Terezka Valkounová.

Zhlédnout ...

Volná energie / Energie zdarma

Volná energie   Energie, která je trvalá a která nevyžaduje žádné vstupy (jen počáteční impuls).

Zhlédnout ...

Vyléčení rakoviny za 2:40 min

Vyléčení rakoviny za 2:40 min   Další úkaz toho, co všechno myšlenky dokáží.

Zhlédnout ...

Živá strava neboli Raw (čti ró)

Živá strava neboli Raw (čti ró)   Zhlédnout ...

Život po smrti - cesta tvé duše

Život po smrti / Cesta duše   Přišel jsem odkud? Odcházím kam? Smrt je jen transformace do jiného prostředí (do jiné existenční roviny). 

Přečíst si ...