Besedy

Besedy

Poutavé vyprávění Jaroslava Duška a jeho hostů s besedou s diváky.

Původně rozhlasový blok Jaroslava Duška Duše K, se příjemně zabydlel v Divadle Kampa a pravidelně nabízí divákům poutavý rozhovor se zajímavými hosty na témata pozemská i vesmírná. Večer je propleten besedou s diváky, která se často protáhne až do pozdních večerních hodin.

 

Všechny Besedy Duše K s Jaroslavem Duškem a Hosty

 

Besedy Duše K na   logo facebook

 

Duše K - O tom, jak konopí využívaly naše prababičky s Hanou Gabrielovou - 25. 3. 2018

Duše K - O tom, jak konopí využívaly naše prababičky   Jak konopí využívaly naše prababičky, proč se stalo zakázanou rostlinou, a jaký význam má konopí pro dnešní svět.

Zhlédnout ...

Duše K - O uzdravení z endometriózy a tinnitu s Gabrielou Tuatti a Peterem Studeníkem - 25. 2. 2018

Duše K - O uzdravení z tinnitu a endometriózy   Gabriela Tuatti
Říká se, že mistr přichází v okamžiku, je-li žák připraven. Můj mistr sebelásky a úcty k předkům se jmenuje Endometrióza. A přišel ke mě, když mi bylo 23 let. S verdiktem, že nebudu mít nikdy děti a možná se nedožiji 50-ti let, jsem se odmítla smířit a vydala se jinou cestou za zdravým lůnem. Dnes mám krásného syna a pomáhám ženám se stejnou diagnózou. Za poslední tři roky přišlo na svět dalších 35 dětí, kterým lékaři zapověděli cestu mezi nás. Má-li tato planeta být zdravá, musí po ní chodit zdraví lidé!

Peter Studeník
Kdysi mi doktoři říkali, že můj tinnitus, migrény, bolesti zad a kolen nejdou vyléčit. Naštěstí jsem jim neuvěřil a vyléčil se. Je to možné, jenom člověk musí pro sebe chtít něco udělat a vytrvat. Výsledek se pak určitě dostaví. Lidský pohled vyléčeného člověka na doktory, psychosomatiku, léčitele, terapeuty, psychology, léčení a vyléčení. Co dělat v zoufalství a jak vytrvat? Jak nastartovat samouzdravující mechanizmy a najít vnitřního rádce? A hlavně, jak vzít vyléčení do vlastních rukou? Každý člověk je individuální a jeho cesta k vyléčení bude individuální také. I Vy ji můžete najít.

Zhlédnout ...

Duše K - O vibracích, frekvencích a symbolech s Ondřejem Smeykalem - 13. 1. 2018

Duše K - O vibracích, frekvencích a symbolech s Ondřejem Smeykalem   Ondřej Smeykal je znám jako muzikant - profesionální hráč a průkopník hry na australský domorodý nástroj didgeridoo. Jeho osobitý styl hry bychom mohli nazvat alternativním a výrazně dynamickým. Je ale také výtvarníkem a zajímá se i o léčivý potenciál hudby. „Nástroje nejsou hlasité, ale jejich vibrace jsou silné, stejně jako pole, které vytvoří a ve kterém se člověk nachází. A být v prostoru těchto čistých vibrací znamená střetnout se s něčím čistým, nezmanipulovaným,“ říká Ondřej o terapii zvukem pradávných nástrojů.

Zhlédnout ...

Duše K - O maorské kultuře s novozélandskou skupinou Whakaari Rotorua - 3. 12. 2017

Duše K - O maorské kultuře s novozélandskou skupinou Whakaari Rotorua   Whakaari Rotorua je maorská kulturní skupina seznamující publikum s domorodými maorskými zpěvy a tanci, kulturou původních obyvatel Nového Zélandu. V maorštině se Nový Zéland řekne Aotearoa, což znamená Země dlouhého bílého oblaku. Whakaari Rotorua tedy představují Zemi dlouhého bílého oblaku lidem z různých kultur, obzvlášť té české a slovenské po celé České republice a na Slovensku.

Zhlédnout ...

Duše K - O tom jak ochránit své zdraví bez lékařů a léků s MUDr. Janem Šulou - 26. 11. 2017

O tom jak ochránit své zdraví bez lékařů a léků s MUDr. Janem Šulou   Zhlédnout ...

Duše K - O domácím vzdělávání očima dětí - 1. 10. 2017

Duše K - O domácím vzdělávání očima dětí   Možná uvažujete o domácím vzdělávání, ale máte pochybnosti, jak děti zvládnou přestup na klasickou školu, jestli jim nechybí kolektiv, školy v přírodě nebo obědy ve školní jídelně. Přijďte si poslechnout děti, které se vzdělávaly doma, jak toto období vnímaly, co se jim líbilo a co jim vyhovovalo méně.

Zhlédnout ...

Duše K - O funkční medicíně s MUDr. Janem Vojáčkem - 20. 8. 2017

Duše K - O funkční medicíně s MUDr. Janem Vojáčkem   Pokud chce lékař skutečně vyléčit, měl by pochopit příběh člověka, který za ním přichází. Měl by mít znalost o komplexním fungování lidského organismu, měl by disponovat nástroji k identifikaci skrytých příčin poruch fyziologické rovnováhy a měl by sám být v rovnováze.
S tímto přesvědčením přicházím každý den do své ordinace, snažím se pomáhat s otevřeným srdcem a vědomou myslí." MUDr. Jan Vojáček.

Zhlédnout ...

Duše K - S Tecciztemocem - 16. 7. 2017

Duše K - S Tecciztemocem   Tenotkrát je hostem Tecciztemoc Cozcacuahutli, muž medicíny z linie aztécko-toltécké spirituální a rodinné tradice posvátného tance, zpěvů a umění. Jeho umělecká tvorba se prolíná se šamanským nazíráním světa a jeho díla nesou odkaz předků dávného Mexika. Vypráví o posvátných elementech, o vztahu člověka a přírody, živých bytostí a kosmu.

Zhlédnout ...

Duše K - O maorské tradici přirozeného porodu s Te Kaha - 4. 6. 2017

Duše K - O maorské tradici přirozeného porodu s Te Kaha   Te Kaha je strážce moudrosti maorského lidu. Pochází z ostrova Aotearoa, západním člověkem nazývaným Nový Zéland. Předává znalosti o maorské kosmologii, maorské porodní tradici Haputanga a tradici kamene předků Pounamu. Haputanga je maorská cesta těhotenství, praktikovaná od počátku věků. Zaměřuje se zejména na muže, kteří se tak mohou stát aktivní součástí těhotenství. Podle maorské tradice je nejlepší porodní bábou ženy její muž, pokud pravidelně praktikuje Oriori, tradiční umění porodního zpěvu. Zvuk je v době těhotenství považován za zásadní element. Oriori - vytvoření vlastní porodní písně a dalších důležitých prvků, jako je masáž a oční kontakt, vytváří vazbu nejen mezi mužem a jeho ženou, ale i vynořujícím se duchem, který přichází na svět jako dítě. Je to tradiční maorská metoda přímé komunikace mezi otcem a dosud nenarozeným dítětem. Te Kaha se vyhýbá slovu telepatie. Oriori je považováno za přesnější a spolehlivější metodu pro kontrolu stavu dítěte, než moderní ultrazvuková skenovací zařízení. Te Kaha předává věky prověřená doporučení, jak pečovat o těhotnou ženu, jak masírovat během těhotenství, jak ulevit od přetížení zad, jak pomoci s otáčením dítěte v bříšku, tradiční čištění orgánů masáží, uzavření děložního hrdla, usnadnění porodu, zacházení s placentou, co je důležité v případě císařského řezu, atd. Má rodinu a tři děti, všechny své děti se ženou štastně odrodili tradičním způsobem Haputanga.

Zhlédnout ...

Duše K - O životě bez léků se Stanislavem Dvořákem - 17. 4. 2017

Duše K - O životě bez léků se Stanislavem Dvořákem   Tentokrát se Stanislavem Dvořákem (89 let / v roce 2017). Pan Dvořák měl před třiceti lety zemřít na pokročilou rakovinu, za pomoci půstu se z něho stal zdravý, vitální a optimistický člověk.

Zhlédnout ...

Duše K - O přátelství s delfíny a kytovci - 26. 2. 2017

Duše K - O přátelství s delfíny a kytovci   S Kateřinou Hamšíkovou a Jiřím Karbusem o přátelství s delfíny a plavání s kytovci po celém světě.

Zhlédnout ...

Duše K - Pohled na Zemi a její probuzenou aktivitu očima seismologa Ivo Opršala - 13. 1. 2017

Duše K - Pohled na Zemi a její probuzenou aktivitu očima seismologa Ivo Opršala   Zhlédnout ...

Duše K - Opět s Milanem Jeglíkem o ochraně divoké přírody - 8. 12. 2016

Duše K - Opět s Milanem Jeglíkem o ochraně divoké přírody   Zhlédnout ...

Duše K - Ještě o Tichu a konečně o Nicotě s Romanem Mlejnkem - 13. 11. 2016

Duše K - Ještě o Tichu a konečně o Nicotě s Romanem Mlejnkem   Zhlédnout ...

Duše K - O inkluzi s Pavlou Baxovou a Michaelou Antalíkovou - 16. 10. 2016

Duše K - O inkluzi s Pavlou Baxovou a Michaelou Antalíkovou   Co je to inkluze? Týká se jen škol? Nebo celé společnosti? Jsou naše obavy ze začleňování lidí z odlišného sociokulturního prostředí či lidí s postižením reflexí našich vlastních předsudků? Poznávat a přijímat lidi s nejrůznějšími odlišnostmi je výzva pro nás všechny. Naše reakce na ně ukazují míru naší otevřenosti vůči rozmanitosti a jinakosti. O společném vzdělávání, obavách z inkluze, způsobech výuky a vnitřních postojích učitelů, dětí a rodičů. O Týdnu pro inkluzi, který má napomoci setkávání a poznávání odlišností a podpořit předávání zkušeností učitelů, kteří děti ve svých třídách začleňují s těmi, které to teprve čeká. O tom, že je důležité vnímat člověka a jeho potenciál, nikoli jen jeho postižení či znevýhodnění s Michaelou Antalíkovou a Pavlou Baxovou z organizace Rytmus.

Zhlédnout ...

Duše K - S Kocourem a Holubičkou o gotickém životě - 16. 9. 2016

Duše K - S Kocourem a Holubičkou o gotickém životě   Malá potřeštěná víla, která ráda dělá radost lidem, ráda čte, tancuje, tvoří, šije i zdobí historické kostýmy, vyrábí šperky, poslouchá hudbu, toulá se přírodou, studuje historii, duchovno a učí se nové věci… Zbrojnoš svého pána, který rád studuje a poslouchá lidi, spí i cestuje s tesákem, chodí ve zvláštním oblečení, objevuje v historii skrytá tajemství, vyrábí gotický nábytek, směje se předsudkům dnešní doby… Holubička se zabývá studiem historických kostýmů, jejich střihy, výrobou i zdobením. Kocour se zabývá studiem gotického nábytku, jeho výrobou původní technologií, malbou i zdobností. Spolu tak tvoří nové a jedinečné věci, které mají svou duši i hlubší smysl…

Zhlédnout ...

Duše K - Mirzakarim Norbekov - 12. 6. 2016

Duše K - Mirzakarim Norbekov   Učitel alternativní medicíny původem z Uzbekistánu. Napsal několik bestsellerů, kde vysvětluje jak se cítit šťastně a žít zdravým životem, přičemž pacienti by měli převzít aktivní úlohu při léčení svých nemocí. Pořádá také semináře v Rusku a dalších zemích, kde prezentuje své znalosti.

Zhlédnout ...

Duše K - Teal Swan - 13. 5. 2016

Duše K - Teal Swan   Beseda s Teal Swan.

Zhlédnout ...

Duše K - S Pjérem la Šé'zem a Ninou - 9. 4. 2016

Duše K - S Pjérem la Šé'zem a Ninou   Zhlédnout ...

Hovory z H - O Didgeridoo s Ondřejem Smeykalem - 18. 3. 2016

Hovory H - Ondřej Smeykal O Didgeridoo   Beseda z Hutě František s Jaroslavem Duškem a Ondřejem Smeykalem.

Zhlédnout ...

Duše K - O výživě a přirozeném stravování - 14. 2. 2016

Duše K - O výživě a přirozeném stravování   S poradkyní pro výživu a spisovatelkou Cecílií Jílkovou o přirozeném stravování jako prevenci civilizačních chorob, alternativních směrech ve výživě a psychologii výživy a se zubním lékařem a sportovním trenérem MUDr. Martinem Prokešem. 

Zhlédnout ...

Duše K - O životě naživo - 17. 1. 2016

Duše K - O životě naživo - 17. 1. 2016   S Vladimírem Kafkou.

Zhlédnout ...

Pjér la Šé´z - Vědomí a nevědomí - 8. 1. 2016

Pjér la Šé´z - Vědomí a nevědomí   Hlavními tématy Pjérova velmi poutavého vyprávění bylo vědomí a něvědomí, telepatie, stavy změněného vědomí a psychospirituální krize, stejně jako výklad a význam snů a jejich symbolického jazyka pro naše životy. 

Zhlédnout ...

Duše K - O kraniosakrální terapii - 18. 12. 2015

Duše K - O kraniosakrální terapii   Hostem Jaroslava Duška je Radek Neškrabal.

Kraniosakrální terapie je metoda, která pomáhá našemu systému najít cestu k rovnováze. 

Zhlédnout ...

Duše K - O Alejandru Jodorowském a jeho psychomagii - 22. 11. 2015

Duše K - O Alejandru Jodorowském a psychomagii   Hosté Jaroslava Duška jsou Martin Švehlík, Matouš Jaluška, kteří se rozpovídají o filmaři, herci, mystikovi, filosofovi, autorovi komiksů, dramatikovi a spisovateli Alejandru Jodorowského, který svou duchovní nauku nazval psychomagie. S traumaty a psychickými poruchami se nesnaží bojovat represivními postupy medicíny, ale prostřednictvím imaginace, umění, tvůrčího přístupu a kontaktu s nevědomím.

Zhlédnout ...

Duše K - Mnislav Zelený o amazonských indiánech - 18. 10. 2015

O amazonských indiánech   Beseda s antropologem, cestovatelem, etnologem, spisovatelem a bývalým velvyslancem ČR v Kolumbii a Ekvádoru Mnislavem Zeleným. 

Zhlédnout ...

Duše K - O etikoterapii - 20. 9. 2015

Duše K - O etikoterapii s MUDr. Vladimírem Vogeltanzem - 20. 9. 2015   Hostem Jaroslava Duška je MUDr. Vladimír Vogeltanz. Etikoterapie je pomocí pro ty z Vás, kteří už přestali hledat příčiny svých nemocí a životních obtíží ve hmotě a začali je hledat ve své duši. Nemoc je přítel, který ukazuje člověku jeho "zlozvyk". Vyřeš tento "zlozvyk" a nemoc zmizí. 

Zhlédnout ...

Iva Radulayová - Vztahy a My, Sebepřijetí - 10. 9. 2015

Iva Radulayová - Vztahy a My, Sebepřijetí   Co všechno se o sobě můžeme dozvědět prostřednictvím vztahů... Každý vztah, ve kterém se nacházíme, je obrazem našeho nitra. Jak se správně orientovat a jak utvářet harmonické vztahy…
Iva je regresní terapeutka, která při svých konzultacích pracuje také s automatickou kresbou a výkladem karet. Pořádá kurzy automatické kresby, práce s energií, léčení skrze Vyšší Já, a to i pro jednu osobu. 

Zhlédnout ...

Duše K - O zemědělství s úctou ke krajině a zvířeně - 16. 8. 2015

Duše K - O zemědělství s úctou ke krajině a zvířeně - 16. 8. 2015   Hostem Jaroslava Duška je ekologický farmář Pavel Šich. 

Zhlédnout ...

Duše K - Chození na boso - 8. 6. 2015

Duše K - Chození na boso - 8. 6. 2015   Nejzdravější obuv je žádná obuv. Noha není dělaná na to, aby chodila v "krabičce", noha je dělaná na chůzi na boso. Boty neboli svěráky nám jen nohy a tím i celé tělo ničí. O chození na boso nám z praxe povykládají hosté Jaroslava Duška Pavel Brantl, Igor Slouka a jeho syn František, kteří na boso chodí celoročně.

Zhlédnout ...

Pjér la Šé'z - Lidská Bytost a mechanický Systém - 21. 5. 2015

Pjér la Šé'z - Lidská Bytost a mechanický Systém - 21. 5. 2015   Další setkání v Dajáně s psychoterapeutem, divadelníkem, muzikantem a spisovatelem Pjérem la Šé'zem, tentokrát o jedinci v systému. 

Zhlédnout ...

Pjér la Šé'z - Vztah mezi egem a bytostným Já, Systém a Lidská Bytost - 14. 5. 2015

Vztah mezi egem a bytostným Já / Systém a lidská bytost - 14. 5. 2015   Lidská identita je srdce (bytostné Já), ego je jen maska. Ten kdo žije vědomě, pro ego není prostor. Ego nás odděluje od lidí a od života, vytváří negativní emoce, negativní pocity a celkově stav zapouzdřenosti a izolovanosti, zatímco duše, ta nás se světem a s tím kolem nás a v nás spojuje. Podle toho se ego a duše pozná.

Zhlédnout ...

Duše K - O elektřině jinak - 10. 5. 2015

O elektřině jinak - 10. 5. 2015   Hosty Jaroslava Duška jsou kucí Jan Staněk a Martin Škop z vědeckoumělecké skupiny High Voltage Magic (Magie s vysokým napětím), která se snaží kráčet ve stopách Nikoly Tesly a jiných podobných lidí. Reprodukují jejich vynálezy, s elektřinou si hrají a elektřinu vysvětlují.

Zhlédnout ...

Duše K - Mnislav Zelený o amazonských indiánech - 12. 4. 2015

O amazonských indiánech   Beseda s antropologem, cestovatelem, etnologem, spisovatelem a bývalým velvyslancem ČR v Kolumbii a Ekvádoru Mnislavem Zeleným.

Zhlédnout ...

Duše K - Mořeplavec a publicista Rudolf Krautschneider a nevidomý muzikant Roberto Lombino - 15. 3. 2015

S mořeplavcem Rudolfem Krautschneiderem a s nevidomým muzikantem Robertem Lombinem   Zhlédnout ...

Duše K - Lidské žití - Antonín Mareš - 22. 2. 2015

Duše K - Lidské žití - Antonín Mareš - 22. 2. 2015   Hostem Jaroslava Duška je jasnovidný spisovatel Antonín Mareš, který se od svých 20 let věnuje studiu. Je tím, který je schopen se orientovat a mít přehled jak o jaderné fyzice, tak i vysoké matematice, kosmologii i astrologii a astronomii. Jsou mu známé odkazy Alberta Einsteina (filozofické i fyzikálně matematické), i to co je ve skutečnosti Dirakovo moře a Bellovy nerovnosti. Co to je princip neurčitosti, nebo co vlastně představují virtuální částice.

Jsou mu také známy spisy a učení Staré Indie, Číny i Tibetu. Filozofie náboženských směrů i uvažování a úvahy lidí této oblasti před mnoha tisíci lety.

Další pak pak evropská učenost od svých počátků, jež klade do starého Egypta (10 000 let), staré Babylónie (eposy o Gilgamešovi apod.), přes staré Řecko a Řím, až po téměř současné filozofy typu R. Steinera, Maxe Heindela a jim na roveň postavených. Přes humanisty typu našeho presidenta T.G.Masaryka a jemu podobných.

Zhlédnout ...

Duše K - Quincy Russell - 23. 1. 2015

Duše K - Quincy Russell - 23. 1. 2015   Narodil se v Anglii, on, jeho žena i děti studovali na anglické "Summerhillské škole", nezávislé internátní škole, která byla založena na základě myšlenky, že vzdělávání by mělo být prováděno tak, aby bylo přizpůsobeno dítěti spíše než komukoliv jinému v procesu vzdělávání. Jako střední školu vystudoval fotografii na Plymouth College of Art and Design a od té doby se nepřestává vzdělávat.

V současné době pracuje především jako kameraman, scénárista a režisér na volné noze. Nedávno byl uveden na ARTE tv jeho poslední filmy "Urine Superpowers", oceněný zlatou cenou věděckého filmového festivalu na La Reunion (Francie). Jeho filmy získaly také mnoho ocenění na festivalech v České republice a na Slovensku. Žije v Lyonu ve Francii.

Zhlédnout ...

Pjér la Šé'z - Iniciační archetypy - 22. 1. 2015

Pjér la Šé'z - Iniciační archetypy - 22. 1. 2015   Setkání v Dajáně s psychoterapeutem, divadelníkem, muzikantem a spisovatelem Pjérem la Šé'zem.

Zhlédnout ...

Pjér la Šé'z - Kdo jsou muži, kdo jsou ženy - 11. 12. 2014

Pjér la Šé'z - Kdo jsou muži, kdo jsou ženy - 11. 12. 2014   Může mezi ženou a mužem nastat dorozumění?

Zhlédnout ...

Duše K - Urinoterapie a léčivé půsty - 6. 12. 2014

Urinoterapie a léčivé půsty   Urina nese informaci, mimo jiné, o všech deformacích, probíhajících i nastávajících chorobných procesech, o místech postižení a dysfunkcí. Pití uriny výrazně uzdravuje, ale vlastní moč může pít někdo až od určitého úrovně vědomí. Jinak se moči prostě nenapije. Při opětovném použití si urina sama najde místa s nemocnými buňkami a tato místa léčí.

O své péči svého těla vypráví Vilma Partyková. O tom jak díky urinoterapii a půstům je ve svých 77 letech bez léků čilá a nemá žádné bolesti.

Zhlédnout ...

Duše K - O smrti - 30. 11. 2014

Duše K - O smrti   Smrt je jen transformace do jiného prostředí, do jiné existenční roviny, vlastně jen shodíme tělo jako kabát.

Beseda je věnována smrti, která se týká každého z nás a kde Jaroslav Dušek, Viliam Poltikovič, Marek Uhlíř a Martina Vrátná vypráví o svých zkušenostech se smrtí, o svých představách co po smrti je nebo naopak není, co je ke smrti přivedlo a další. Poslechneme si také co napsaly děti na téma smrt a uslyšíme příběhy Lucie Lebduškové a Moniky Hasalové, které svou zkušenost ohledně smrti blízkého, zanesly do knížek. 

Zhlédnout ...

Duše K - O ochraně deštného pralesa a zvířátek v něm - 17. 10. 2014

O ochraně deštného pralesa a zvířat v něm na Sumatře   Milan a Zuzka na Sumatře na hranicích s Národním Parkem Leuser ochraňují již od roku 2009 kousek tropického deštného pralesa a kriticky ohrožených druhů zvířátek v něm. 

Zhlédnout ...

Pjér la Šé'z - Sny jako řeč duše - 16. 10. 2014

Pjér la Šé'z - Sny jako řeč duše   Setkání v Dajáně s psychoterapeutem, divadelníkem, muzikantem a spisovatelem Pjérem la Šé'zem, kteří přiblíží praktický výklad snů, které představují účinné spojení mezi vědomím a nevědomím.

Zhlédnout ...

Duše K - Svobodné vzdělávání, lesní školky, unschooling a rozvíjející způsoby výchovy - 12. 9. 2014

Duše K - Svobodné vzdělávání, lesní školky, unschooling a rozvíjející způsoby výchovy   Má-li nás škola připravovat na život, proč se tomu vůbec nepodobá? Školství je formování otroka kapitalismu, než vzdělávání a rozvoj osobnosti. Fajn informace o jiných formách vzdělávání. O dnešním systému vnucování dětem naše představy a nerozvíjení jejich individuality. Děti NEJSOU vlastnictvím rodičů ani učitelů.

Hosté Jaroslava Duška jsou Verunka Vieweghová, Anička Třešňáková, Zdenička Staňková, Hyneček Jína, Gábinka Čečo a Terezka Valkounová.

Zhlédnout ...

Duše K - Obnažování ega - 16. 8. 2014

Duše K - Obnažování ega   Hostem srpnové Duše K byl bývalý volejbalista, předseda českého volejbalového svazu, který také hraje tenis, zpívá a hraje na kytaru Zdeněk Haník. Zazpívá a na kytaru zahraje také bývalá volejbalistka Dagmar Andrtová-Voňková.

Zhlédnout ...

Duše K - Pavel Steidl - 19. 7. 2014

Duše K - Pavel Steidl   Hostem Jaroslava Duška je Pavel Steidl, kytarový virtuóz, který začal na kytaru hrát ve svých osmi letech a jeho první učitel byl jeho bratr.

Zhlédnout ...

Duše K - Slunovrat a vesmírné rytmy - 22. 6. 2014

Duše K - Slunovrat a vesmírné rytmy   O snech, o improvizaci, o životě tak jak funguje a o dalších zážitcích ze života vypráví Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z. Své příběhy a otázky uslyšíte od diváků, kteří se Duše K v Divadle Kampa zúčastnili.

Zhlédnout ...

Setkání v srdci - Emahó a Pjér la Šé'z - 7. 6. 2014

Setkání v srdci - Emahó a Pjér la Šé'z   Povídání s Emahó, šamanem a člověkem Ducha Země, a Pjérem la Šé'zem.

Emahó je americký Indián kmene Tewa, který vede desítky let semináře a kurzy v Evropě a Americe. Chce-li člověk navázat osobní vztah se životem, procitnout ve svém srdci a přijímat milost, nemusí vyznávat určité náboženství ani kráčet po nějaké duchovní cestě. Naprosto stačí, aby navázal spojení -- se životem, s vlastním srdcem -- a je mnoho způsobů, jak to může udělat.

Zhlédnout ...

Duše K - Čištění řeky Sázavy - 17. 5. 2014

Duše K - Čištění řeky Sázavy - 17. 5. 2014   Již od roku 2006 zbavují dobrovolníci koryto i břehy řeky Sázavy naneseného odpadu. Mezi nimi také Martin Moravec a Aneta Langerová, kteří byli 17. května 2014 hosty Jaroslava Duška v Divadle Kampa.

Zhlédnout ...

Duše K - O sexualitě - 21. 4. 2014

Duše K - O sexualitě - 21. 4. 2014   Vzájemné vědomé poznávání se, sex, rozkoš, vášeň, něha je tématem velikonoční Duše K Jaroslava Duška, o kterém nám povypráví Pavla Dudková, která žije na klidném, tichém místečku v severním Švédsku a Martina Vaverková, která pomáhá lidem uvést tělo a duši do rovnováhy. 

Zhlédnout ...

Duše K - Romek a Marcelka z hor - 12. 4. 2014

Romek, Marcelka a Jaroslav Dušek   Hosté Jaroslava Duška v Duši K jsou Marcelka z hor a její muž Romek, kteří žijí v blízkosti Malé Fatry v chaloupce bez zavedené elektřiny, plynu a vody.

Poslechneme si i Milana a Zuzku, kteří chrání život zvířátek v pralese na Sumatře.

Zhlédnout ...

Duše K - O autismu a autistech / Lidé se speciálními dary - 14. 3. 2014

Duše K - O autismu a autistech / Lidé se speciálním obdařením   Hostem Jaroslava Duška je terapeut autistů, autista Michal Roškaňuk, zakladatel občanského sdružení Adventor, které se věnuje službám a podpoře autistické komunitě.

Dále se seznámíme s úžasnými lidičkami autisty Denisem, který úžasně hraje na klavír, zpívá a recituje, básníkem Pavlem a Lukášem.

Zhlédnout ...

Brána smrti - 7. 11. 2013

Brána smrti - 11. 7. 2013   Beseda v Divadle Kampa s režisérem 13ti dílného dokumentu Brána smrti Viliamem Poltikovičem. 

Zhlédnout ...

Mým marodům, aneb jak se (ne)stát pacientem - 13. 10. 2013

Mým marodům, aneb jak se (ne)stát pacientem   Záznam z besedy Jaroslava Duška, MUDr. Jana Hnízdila a milých hostů v Jindřichovicích pod Smrkem dne 13. 10. 2013. 

Zhlédnout ...

Duše K - Biochemické zdraví a nová medicína - 25. 7. 2013

Duše K - Biochemické zdraví a nová medicína - 25. 7. 2013   Hostem Jaroslava Duška je MUDr. Karel Erben, primář poradny civilizačních chorob v R.M.A. Centru v Praze 7. 

Zhlédnout ...

Duše K - O vědomém početí - 11. 5. 2013

Duše K - O vědomém početí - 11. 5. 2013   Hosté Jaroslava Duška jsou Lenka Melicharová, Katarína Zatovičová, Natalie Sedlická.

Zhlédnout ...

Duše K - O době jedové a autismu - 13. 4. 2013

Duše K - O době jedové a autismu - 13. 4. 2013   Hosté Jaroslava Duška jsou Anna Strunecká a Michal Roškaňuk.

Zhlédnout ...

Duše K - Angelologie dějin - 22. 3. 2013

Duše K - Angelologie dějin - Emil Páleš - 22. 3. 2013   Hostem Jaroslava Duška je Emil Páleš, který dlouhá léta zkoumá paralelní a periodicky se opakující jevy v dějinách. 

Zhlédnout ...

Duše K - Jedlá divočina / krásná, živá strava - 28. 2. 2013

Duše K - O jedlé divočině / krásná, živá strava - 28. 2. 2013   Hosty Jaroslava Duška jsou Michaela Šimková, Pavla Dudková a Lenka Žáková. 
Nejlepší výživu dávají rostlinky v "divoké" přírodě. Rostou tam kde mají růst (Matka Země ví co dělá), jsou v BIO kvalitě, jsou čerstvé, je jich všude spousty, nepotřebujeme žádné peníze a dostaneme výživu, že se z toho "posereme". Při konzumaci planých rostlin si doplníme přirozeným způsobem živiny, minerály a stopové prvky, které se v běžné stravě už příliš nevyskytují, přesto jsou nutné pro náš zdravý život. Navíc je můžeme pojídat přímo na procházce v přírodě, což samo o sobě má blahodárný vliv na naše zdraví a duševní pohodu.

Zhlédnout ...

Duše K - O vodě - 1. 12. 2012

Duše K - O vodě - 1. 12. 2012   Hosty Jaroslava Duška jsou Diana Siswartonová a Jaroslav Kršňák. 

Zhlédnout ...

Duše K - O stromech - 14. 10. 2012

Duše K - O stromech - 14. 10. 2012   Hosty Jaroslava Duška jsou Laco Miko, kičuánský Agustin Grefa (s ženou Míšou a miminkem), Hana Rambousková a Tomáš Šarapatka z Nadace Partnerství. 

Zhlédnout ...

Duše K - Ticho a tma - 19. 9. 2012

Duše K - Ticho a tma - 19. 9. 2012   Host Roman Mlejnek, vědec a biospeleolog, autor knihy Cesta slepých brouků je nejen speleologem, ale i autorem vědeckých popisů jeskynních živočichů. Má za sebou desetidenní meditační pobyt v jeskyni, je tedy schopen plasticky popsat pobyt v uzavřeném jeskynním systému. Ve své knize Cesta slepých brouků beletristickou formou zpracovává své zkušenosti se speleologií i vize a stavy, které člověk v uzavřeném prostoru může prožít. Věrně popisuje pocity člověka, jenž se dobrovolně v rámci "pokusu sám na sobě" odsoudil k pobytu v hlubinách a temnotě balkánské krasové jeskyně. Bojuje a riskuje, objevuje a podléhá fantaziím a halucinacím. 

Zhlédnout ...

Duše K - O slunci - 26. 7. 2012

Duše K - O slunci - 26. 7. 2012   Hosty Jaroslava Duška jsou Pavel Šich a Martin Sedlák. 

Zhlédnout ...

Duše K - O výchově dětí - 23. 5. 2012

Duše K - Naomi Aldort - O výchově dětí - 23. 5. 2012   Hostem Jaroslava Duška je Naomi Aldort, která už dlouhá léta šíří po celém světě ucelený koncept výchovy, kde nedominuje ani rodič ani dítě a namísto mentorování, ovládání a manipulace je s dítětem zacházeno s úctou a respektem. Naomi Aldort učí rodiče jak měnit svůj vztah s dětmi a namísto neshod, odporu a boje prožívat svobodu, sílu a radost. Neučí nás, jak nenásilnými metodami kontrolovat dítě, ale jak dítěti porozumět a jak s ním jednat, aby jeho správné jednání nevyplývalo ze strachu z rodičů, ani z potřeby získat jejich uznání, ale z jeho vlastní svobodné vůle. 

Zhlédnout ...

Duše K - Volné energie - 20. 4. 2012

Duše K - Volné energie - 20. 4. 2012   Hosty Jaroslava Duška jsou George Egely a Pavel Šich. 

Zhlédnout ...

Duše K - Anežka Janátová - 17. 3. 2012

Duše K - Anežka Janátová - 17. 3. 2012   Hostem Jaroslava Duška je Anežka Janátová. 

Zhlédnout ...

Duše K - Pjér la Šé'z - 24. 2. 2012

Duše K - Filozof a hudebník Pjér la Šé'z - 24. 2. 2012   Hostem Jaroslava Duška je filozof a hudebník Pjér la Šé'z. 

Zhlédnout ...

Duše K - Přírodní porod - 6. 11. 2011

Duše K - Přírodní porod - 6. 11. 2011   Hosty Jaroslava Duška je porodní asistentka Ivana Königsmarková, zakladatelka Hnutí za aktivní mateřství Petra Sovová, tanečnice Kateřina Šorejsová, biolog a bývalý ministr životního prostředí ČR ve vládě Jana Fischera Ladislav Miko a filozof a hudebník Pjér la Šé´z. 

Zhlédnout ...

O zdraví, očkování a autismu - 29. 10. 2011

O zdraví, očkování a autismu   Očkování a jeho možné následky. Autismus - co o něm víme a co netušíme?

Besedují Mgr. Jiří Čehovský, Martina Suchánková, Linda Crcavá, Ivo Brachtl. Moderují Gábina a Mário. 

Zhlédnout ...

Duše K - Urinoterapie a léčebné hladovění - 10. 9. 2011

Duše K - Urinoterapie a léčebné hladovění - 10. 9. 2011   Hostem Jaroslava Duška je Vilma Partyková. 

Zhlédnout ...

Duše K - MUDr. Jan Hnízdil - 19. 7. 2011

Duše K - MUDr. Jan Hnízdil - 19. 7. 2011   Jaroslav Dušek hostí MUDr. Jana Hnízdila. 

Zhlédnout ...

Duše K - Matka země a její energie - 10. 6. 2011

Duše K - Matka země a její energie - 10. 6. 2011   Hosty Jaroslava Duška jsou Václav Cílek, Petr Rokůsek a Radek Maláč. 

Zhlédnout ...

Duše K - Architekt odpadu Michael Reynolds - 5. 5. 2011

Divadlo Kampa - Architekt odpadu Michael Reynolds a Jaroslav Dušek - 5. 5. 2011   Hostem Jaroslava Duška je Michael Reynolds, který staví s úspěchem velmi levné domy, které disponují vlastním zdrojem energie, vody i tepla. Využívá staré pneumatiky, plechovky od piva a skleněné láhve. Tyto domy nazývá zemělodě, protože "plují" a jsou v harmonii. 

Zhlédnout ...

Duše K - Amazonie - 6. 4. 2011

Duše K - Amazonie - 6. 4. 2011   Jaroslav Dušek, Viliam Poltikovič besedují o Indiánech a Amazonii. 

Zhlédnout ...

Duše K v Českém rozhlasu 2 - 2005 až 2009

Duše K v Českém rozhlasu 2 s Jaroslavem Duškem a hosty   Jaroslav Dušek si vyprávěl s lidmi z oblasti vědy, výzkumu, objevů a vynálezů. Poučil tak nejen sebe, ale i posluchače a zároveň je zavedl do prostředí, kam by se sami nevypravili. 

Poslechnout si ...