Eckhart Tolle

Knihy - Eckhart Tolle

Eckhart Tolle, narozen 16. února 1948 v Německu je německý filozof, myslitel a duchovní učitel. V Německu strávil prvních 13 let svého života. Po ukončení studia na Londýnské univerzitě odešel do Cambridge, kde pracoval jako badatel a odborný asistent. Když mu bylo 29 let, hluboká duchovní transformace radikálně změnila směr jeho života.

Odešel ze společenských kruhů a dva roky žil bez domova na ulici. Dny trávil v největší blaženosti a následujících několik let strávil integrováním a prohlubováním této osobní transformace, která byla začátkem intenzivní duchovní cesty.

Nyní je poradcem a duchovním učitelem, pracujícím s jedinci i malými skupinami v Evropě a Severní Americe. Od roku 1996 žije ve Vancouveru v Britské Kolumbii. Jeho první kniha Moc přítomného okamžiku (The Power of Now) se stala „#1 New York Times bestseller“ a byla přeložena do 33 jazyků.

 

Moc přítomného okamžiku (2002)

Eckhart Tolle - Moc přítomného okamžiku   Kniha Moc přítomného okamžiku se během velice krátké doby projevila jako jedna z největších duchovních knih nedávné doby. Obsahuje sílu, která jde za hranici slov a může nás dovést tam, kde se naše myšlením vytvořené problémy rozplynou a my pochopíme, co to znamená žít svobodně. Kniha přináší specifická cvičení a srozumitelné rady, jež nám ukážou, jak objevit „milosrdenství, lehkost a klid“, které přicházejí, když uklidníme své myšlení a vnímáme svět v přítomném okamžiku.

Číst více ...

 

Moc přítomného okamžiku - pracovní kniha (2003)

Eckhart Tolle - Moc přítomného okamžiku   Stačí plně přijmout tento okamžik. Když to uděláte, najdete hluboký vnitřní klid. Rozhodnutí předpokládá vědomí. Bez toho nemáte žádnou volbu. Volba začíná v okamžihu, kdy se přestanete ztotožňovat se svou myslí a navyklým způsobem myšlení, v okamžiku, kdy začnete být vědomě přítomní.

Číst více ...

 

Ticho promlouvá (2004)

Eckhart Tolle - Ticho promlouvá   V této knize Eckhart Tolle vysvětluje esenci svého učení srozumitelným způsobem, který může každý pochopit. Kniha je rozdělena do deseti kapitol, z nichž každá je mozaikou stručně vyjádřených myšlenek, ale pokud je čtete jako celek, mají hluboce transformativní účinek.

Číst více ...

 

Nová Země - Objevte v sobě smysl života (2006)

Eckhart Tolle - Nová Země - Objevte v sobě smysl života   Kniha Nová Země odhalí naši nevědomost v duchovním smyslu. Hlavní hrdina této nevědomosti je naše ego. Egoistická mysl. Protože v každé myšlence, v každé vzpomínce, interpretaci, názoru, náhledu, reakci, emoci je pocit sebe, Já (ego). To je nevědomost v duchovním smyslu.

Číst více ...

 

Naši andělé strážní (2010)

Eckhart Tolle - Naši andělé strážní   Z jedinečné spolupráce dvou mistrů ve svých oborech, duchovního učitele Eckharta Tolleho a ilustrátora Patricka McDonnella, tvůrce slavného komiksu MUTTS, vznikla kniha, jejíž stránky s roztomilými obrázky nejen potěší, ale přimějí i k zamyšlení a porozumění. Vzbudí ve vás úctu ke všem bytostem: dílo naplňuje láska k přírodě, ke zvířatům, k lidem - zkrátka, k všemu živému. Pojďte se s Našimi anděli strážnými radovat z přítomného okamžiku.

Číst více ...

 

Miltonovo tajemství (2011)

Eckhart Tolle - Miltonovo tajemství   Kniha vypráví příběh chlapce jménem Milton, kterého na školním hřišti napadl starší a větší kluk. Miltona se zmocní obavy z každého dalšího dne ve škole. Přestože si vůbec neví rady, neřekne nic ani svým rodičům a prožívá velmi těžké chvíle sám se svým strachem. Když druhý den ráno přijde domů jeho kocourek Teo pokousaný od zlého psa, Milton se diví, proč se Teo také nebojí. Jeho dědeček se mu snaží vysvětlit, že kocourek žije v přítomnosti, ale Milton to nechápe. Jak mu asi přítomnost dokáže pomoci s jeho strachem? 

Číst více ...

 

Jednota se životem - Inspirativní výběr z Nové Země (2013)

Eckhart Tolle - Jednota se životem - Inspirativní výběr z Nové Země   Ilustrovaný a nesmírně inspirativní výběr z myšlenek duchovního učitele, kterého nazývají prorokem dneška, z knihy Nová Země. Jeho poznání obsahuje sílu pravdy, sílu přítomnosti a říká, že podstatou duchovní cesty je proměna vědomí. Jeho slova probouzejí dávno zapomenuté poznání o podstatě našeho vnímání světa.

Číst více ...