Besedy

Pjér la Šé´z - Vědomí a nevědomí

V pátek 8. ledna 2016 byl hostem píseckého Divadla Pod čarou hudebník, herec, spisovatel a především psycholog a psychoterapeut, který vychází z analytické psychologie Carla Gustava Junga, Pjér la Šéz. Doprovázel ho nakladatel jeho knih Milan Buchta. Všechny židle u stolů a přilehlé prostory zaplnilo ten večer cca 240 zájemců o psychologii a sebepoznání.

Hlavními tématy Pjérova velmi poutavého vyprávění bylo vědomí a něvědomí, telepatie, stavy změněného vědomí a psychospirituální krize, stejně jako výklad a význam snů a jejich symbolického jazyka pro naše životy. Pjér diváky zaujal nejen poutavým výkladem osobních i profesních zkušeností, ale také vtipnými bonmoty, anekdotami a především lidským přístupem k člověku samotnému a jeho vztahu ke světu.

Před přednáškou absolvoval Pjér la Šéź také hodinový rozhovor s Milanem Princem do pořadu Devátá s Princem na Rock rádiu, v němž se zabýval především psychospirituální krizí a rozdíly mezi psychospirituální krizí a psychózami či schizofrenií. Řeč se točila také kolem jeho hudebních aktivit a jeho znovuobnovené kapely Rakousko-Uhersko. Tento pořad by měl být vysílán cca za měsíc na této rozhlasové stanici.